Дії у надзвичайних ситуаціях
Однією з важливих ланок у системі заходів із запобігання і реагування на надзвичайні ситуації є навчання учасників навчально-виховного процесу щодо дій у надзвичайних ситуаціях. Таке навчання поєднує у собі дві складові: теоретичну та практичну. Теоретична складова включає в себе навчання учнів в рамках вивчення предметів «Основи здоров’я», «Здоров’я, безпека, добробут» та «Захист України». Практичне закріплення теоретичного матеріалу здійснюється шляхом щорічного проведення Тижня безпеки, під час якого практично відпрацьовуються дії працівників і учасників освітнього процесу у разі виникнення тієї чи іншої надзвичайної ситуації. В період з 22 по 26 квітня 2024 в Дубровицькому ліцеї було проведено Тиждень безпеки.
Основними завданнями заходів були:
- вироблення в учнів умінь, навичок правильно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя;
- удосконалення теоретичних знань та практичних навичок під час захисту від наслідків надзвичайних ситуацій;
- практична перевірка вміння учнів користуватись засобами індивідуального захисту, тренування у виконанні нормативів з використання індивідуальних засобів захисту, уміння виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання, надавати домедичну допомогу, повідомляти про наявність вибухових пристроїв;
- формування і розвиток високих морально-психологічних якостей: мужності, відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємної виручки;
- виховання впевненості в ефективності заходів цивільного захисту.
Всі заплановані заходи у рамках Тижня пройшли організовано.




















