Скрапбукінг

Скрапбукінг. Що це таке?

Назва «скрапбукінг» – це похідне від двох англійських слів scrap – вирізка та book – книга. Технологія скрапбукінгу спочатку використовувалася для прикраси фотоальбомів, надання їм оригінальності, унікальності. За своєю ж суттю скрапбукінг це – втілення єдиної думки яскравими виразними візуальними засобами. 

Області застосування скрапбукінгу

В даний момент скрапбукінг активно використовується в оформленні: 

 • Класичних паперових альбомів 
 • Цифрових фотоальбомів 
 • Рамок для картин і фотографій 
 • Листівок 
 • Панно 
 • Подарункової і звичайної упаковки 

Інструменти і матеріали традиційного скрапбукінгу 

Альбоми 

Існують спеціальні альбоми, призначені для скрапбукінгу. У Росії вони зустрічаються рідко, в основному в магазинах призначених для творчості. За своїм функціональним пристрою бувають альбоми: на спіралі, на гвинтах, на кільцях, альбоми-книжки, альбоми на скріпках. 

Папір та картон 

Особливих обмежень при виборі паперу немає, але бажано, щоб вона не містила кислот і лігніну. У такому випадку вона не пожовтіє і не зруйнується з часом. Цілком прийнятною є папір для акварелі і пастелі з художніх магазинів. 

Тканини 

Обмежень практично немає, як і при виборі паперу. Цікаві роботи виходять при використанні різних текстильних матеріалів: органзи, повсті, мережива, сітки. 

Прикраси 

У даній сфері обмеження встановлюються фантазією автора. Дозволено все, що не заборонено: намистини, шпильки, скрепки, стрази, пайєтки, шнури, тасьма, декоративні елементи, гербарії, гудзики, швейна фурнітура. Перераховувати можна до нескінченності. 

Клей 

Можливе використання різних видів клею: клейстером, ПВЛ, клеїть пістолета, моментального клею.

Образотворчі інструменти: олівці, ручки, фломастери, фарби, чорнила, ножі, інструменти для скріплення (дироколи, степлери), штампи і трафарети…

 Створюємо свій перший скрап-альбом 

 1. Перший кроком є ​​вибір події, для якого хочеться створити альбом.
 2. Наступним етапом стає «кастинг» фотографій.
 3. Підбираємо стиль оформлення. Головна: відповідність теми альбому і оформлення.
 4. Вибір засобів вираження.
 5. Якщо є бажання зробити свій альбом «говорить», придумуємо написи для кожної сторінки, а також спосіб нанесення напису – від руки, вирізки букв з газет і журналів…
 6. Найцікавіший і хвилюючий етап – компоновка сторінки. Укладаємо на альбомну сторінку всі відібрані елементи оформлення та фотографії
 7. Акуратно, слідуючи логічній послідовності створеного образу, вклеюємо фон, фотографії, декоративні елементи і підписи, даючи кожному «шару» час ретельно просохнути. 
 8. Остання сторінка завершена? Кличемо рідних і близьких і насолоджуємося переглядом!

Корисні посилання:

Блог про скрапбукінг, майстер-класи, ідеї: http://blog.scrapbooking.com.ua/.

Інтернет-магазини для придбання матеріалів: 

http://scrapcraft.com.ua,  http://www.scrapshop.com.ua/,  http://scrapbook.com.ua/.