Скрапбукінг. Що це таке?
Назва «скрапбукінг» – це похідне від двох англійських слів scrap – вирізка та book – книга. Технологія скрапбукінгу спочатку використовувалася для прикраси фотоальбомів, надання їм оригінальності, унікальності. За своєю ж суттю скрапбукінг це – втілення єдиної думки яскравими виразними візуальними засобами.
Області застосування скрапбукінгу
В даний момент скрапбукінг активно використовується в оформленні:
- Класичних паперових альбомів
- Цифрових фотоальбомів
- Рамок для картин і фотографій
- Листівок
- Панно
- Подарункової і звичайної упаковки
Інструменти і матеріали традиційного скрапбукінгу
Альбоми
Існують спеціальні альбоми, призначені для скрапбукінгу. У Росії вони зустрічаються рідко, в основному в магазинах призначених для творчості. За своїм функціональним пристрою бувають альбоми: на спіралі, на гвинтах, на кільцях, альбоми-книжки, альбоми на скріпках.
Папір та картон
Особливих обмежень при виборі паперу немає, але бажано, щоб вона не містила кислот і лігніну. У такому випадку вона не пожовтіє і не зруйнується з часом. Цілком прийнятною є папір для акварелі і пастелі з художніх магазинів.
Тканини
Обмежень практично немає, як і при виборі паперу. Цікаві роботи виходять при використанні різних текстильних матеріалів: органзи, повсті, мережива, сітки.
Прикраси
У даній сфері обмеження встановлюються фантазією автора. Дозволено все, що не заборонено: намистини, шпильки, скрепки, стрази, пайєтки, шнури, тасьма, декоративні елементи, гербарії, гудзики, швейна фурнітура. Перераховувати можна до нескінченності.
Клей
Можливе використання різних видів клею: клейстером, ПВЛ, клеїть пістолета, моментального клею.
Образотворчі інструменти: олівці, ручки, фломастери, фарби, чорнила, ножі, інструменти для скріплення (дироколи, степлери), штампи і трафарети…
Створюємо свій перший скрап-альбом
- Перший кроком є вибір події, для якого хочеться створити альбом.
- Наступним етапом стає «кастинг» фотографій.
- Підбираємо стиль оформлення. Головна: відповідність теми альбому і оформлення.
- Вибір засобів вираження.
- Якщо є бажання зробити свій альбом «говорить», придумуємо написи для кожної сторінки, а також спосіб нанесення напису – від руки, вирізки букв з газет і журналів…
- Найцікавіший і хвилюючий етап – компоновка сторінки. Укладаємо на альбомну сторінку всі відібрані елементи оформлення та фотографії
- Акуратно, слідуючи логічній послідовності створеного образу, вклеюємо фон, фотографії, декоративні елементи і підписи, даючи кожному «шару» час ретельно просохнути.
- Остання сторінка завершена? Кличемо рідних і близьких і насолоджуємося переглядом!
Корисні посилання:
Блог про скрапбукінг, майстер-класи, ідеї: http://blog.scrapbooking.com.ua/.
Інтернет-магазини для придбання матеріалів:
http://scrapcraft.com.ua, http://www.scrapshop.com.ua/, http://scrapbook.com.ua/.
