Наказ по школі

НАКАЗ

03.09.2020                                    м. Дубровиця                                        № 112

Про  організацію роботи
з протидії проявам булінгу (цькування)

      На виконання  Закону України №2657-УІІІ від 18.12.2018 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з протидії булінгу (цькуванню)», листа Міністерства освіти і науки України №1/11-881 від 29.01.2019 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»  з метою організації роботи у сфері запобігання та протидії проявам булінгу (цькуванню)

 НАКАЗУЮ:

1.Затвердити План заходів  спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) на  2020-2021 навчальний рік, що додаються.

2.Призначити уповноваженим для проведення невідкладних заходів реагування у разі виявлення фактів насильства та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб заступника директора з виховної роботи В.І.Кренько.                                                          

 3.Заступнику директора з виховної роботи В.І.Кренько:

   3.1.Забезпечити виконання загальноліцейських заходів по  запобіганню та протидії  булінгу
 Впродовж 2020-2021 н.р. 

    3.2.Забезпечити оприлюднення на веб-сайті  закладу інформацію про заходи щодо проведення роботи у сфері протидії проявам булінгу (цькуванню), процедуру подання заяв, порядок реагування на випадки булінгу (цькування).
 До 04.09.2020 р.                                                       

  4. Класним  керівникам:

   4.1. Включити до плану роботи класного керівника заходи щодо проведення роботи у сфері протидії проявам булінгу (цькуванню).

  4.2. Широко залучати органи учнівського самоврядування та батьківської громадськості до профілактичної роботи у сфері протидії проявам булінгу (цькуванню). 
 Постійно                                 

5.Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з виховної роботи В.І.Кренько.

Директор                                                          Володимир  КУШНІР                         

Додаток

Наказ Дубровицького навчально-виховного комплексу «Ліцей-школа»
03.09.2020 № 112

Заходи
по запобіганню та протидію  боулінгу (цькуванню) на  2020-2021 навчальний рік

№ п/пНазва заходуВиконавціТерміни виконання
1Забезпечити неухильне виконання педагогічними працівниками закладу  Конвенції ООН «Про права дитини», Закону України «Про охорону дитинства» законодавств України в галузі освіти в частині збереження фізичного , духовного, психічного здоров’я та поваги до людської гідності дитиниПедагогічний колектив НВКПостійно
2В разі виявлені фактів булінгу (цькування) негайно надавати інформації відповідним правоохоронним органамДирекція НВК2020-2021 н.р.
3Проводити соціально-психологічні дослідження серед учнів закладу з метою вивчення проблем підліткового насильства та розробити рекомендації для попередження фактів психологічного розладу, агресивності та жорстокості серед неповнолітніхПрактичний  психолог, соціальний педагог2020-2021 н.р.
4Організовувати і проводити просвітницьку та роз’яснювальну роботу в сім’ях, де виникає   загроза вчинення насильстваПрактичний  психолог, соціальний педагог2020-2021 н.р.
5Провести засідання методичного об’єднання класних керівників на тему «Протидія булінгу в учнівському колективі»Заступник директора з виховної роботи В.І.Кренько Листопад 2020 р.
6Проведення тижня протидії булінгу:  створення відеоролика «Булінг: запитання та відповіді»; оформлення інформаційного стенду «Все про булінг»;  on-line  анкетування для учнів з проблем насильства та цькування в молодіжному середовищі»урок-тренінг «Протидія булінгу в дитячому середовищі»;заняття для учнів школи розвитку «Правила безпечної поведінки»;трансляція тематичних відеороликів у холі закладуПрактичний  психолог, соціальний педагог Вересень 2020 н.р.
7Створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході годин спілкування, тренінгових занятьПедагогічний колектив НВК2020-2021 н.р.
8Тренінг для педагогічних працівників «Протидія булінгу в закладах освіти»Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О.Вересень 2020 р
9Дослідження безпечного середовища закладу, діагностична методика «Мапа школи»   Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О.Жовтень 2020  р.
10Заняття для учнів 5-9 класів «Запобігання насильству над дітьми»   Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О. Жовтень 2020 р.
11Заняття з батьками здобувачів освіти «Що таке «Булінг» та чому про нього треба знати всім батькам»Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагогЖовтень 2020р.
12Заняття для учнів 10-11 класів «Запобігання насильству над дітьми»Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог Білотіл М.О. Жовтень 2020 р.
13Інтерактивне заняття для педагогічних працівників та персоналу закладу «Протидія булінгу»Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог Білотіл М.О.Жовтень 2020 р.
14Інтерактивне заняття «Конфлікт. Вчимося вирішувати суперечки мирно». Профілактика деструктивної поведінкиПрактичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог Білотіл М.О. Листопад 2020 р.
15Проведення конкурсу на кращий соціальний ролик на тему: «Насильству немає місця у нашому житті»  Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О. Листопад 2020 р.
16Акція «16 днів проти насильства»   Кафедра В.Р., практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О., класні керівникиЛистопад 2020 р.
17Інтерактивне заняття для учнів 1-4 класів «Стоп булінг».  Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О.Листопад 2020 р. 
18Інтерактивне заняття для учнів та учениць 5-7 класів  «Протидія булінгу в дитячому середовищі»Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О., класні керівникиЛистопад 2020 р.  
19Тренінгове заняття для батьків здобувачів освіти «Інструменти для аналізу конфліктів. Вироблення навичок безконфліктного спілкуванняПрактичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О.Листопад 2020 р.
20Інтерактивне заняття для педагогічних працівників та персоналу закладу «Протидія булінгу»  Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О.Листопад 2020 р.
21Дослідження адиктивної залежності учнів: анкета «Молодь і протиправна поведінка» (учні 8-11 класів)  Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О.Грудень 2020 р.
22Інтерактивне заняття для батьків здобувачів освіти «Протидія булінгу»  Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О., класні керівникиГрудень 2020 р.
23Інтерактивне заняття для батьків здобувачів освіти «Протидія булінгу»Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О., класні керівникиГрудень 2020 р.
24Заняття для педагогічних працівників та персоналу закладу «Булінг в школі. Як його розпізнати»  Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.ОГрудень 2020 р.
25Заняття для учнів 5-9 класу «Булінг в школі. Як його розпізнати»Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.ОСічень 2021р.
26Анонімне анкетування здобувачів освіти з метою виявлення випадків булінгу у закладі освіти за анкетою «Виявлення насильства»  Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О Січень 2021 р.
27Тренінг для учнів 1-9 класів «Кібербулінг. Як не стати жертвою кібербулінгу?»  Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О  Лютий 2021 р.
28Тренінг для учнів 1-4 класів «Протидія булінгу, правила безпечної роботи в мережі Інтернет»  Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.О  Березень 2021 р.
29Інтерактивне заняття для батків здобувачів освіти «Протидія булінгу»  Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.ОБерезень 2021 р.
30Заняття для учнів 10-11 класу «Зупинимо булінг разом»  Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.ОБерезень 2021 р.
31Заняття для учнів 5-9 класів «Зупинимо булінг разом»Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.ОКвітень 2021 р.
32Інтерактивне заняття для батьків здобувачів освіти «Протидія булінгу. ПідсумкиПрактичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.ОТравень 2021 р.
33Тренінг для педагогічних працівників та персоналу закладу «Протидія булінгу в закладах освіти»Практичний психолог Євпак Л.Г.,  соціальний педагог  Білотіл М.ОТравень 2021 р.
34Проведення класних батьківських зборів «Запобігання та протидія булінгу в учнівському середовищі»Класні керівники 1-11 класів2020-2021 н.р.
35Підготовка методичних рекомендацій для класних керівників щодо проведення заходів із питань попередження булінгуЗаступник директора з виховної роботиВересень 2020
36Систематичне здійснення аналізу створення безпечного освітнього середовища для здобувачів освіти, навчальних ситуаційДирекція НВК, класні керівники, практичний психолог, соціальний педагогПостійно