«Не весело на світі жить , коли нема кого любить…» (Т.Шевченко)
Натура емоційна і чутлива, Тарас Шевченко закохувався часто. Він кохав палко не задля натхнення, а шукаючи в коханні жіночий ідеал, суголосний з народним ідеалом жінки, коханої, дружини. Проте доля щоразу позбавляла його родинного щастя, кохання, про яке мріяв, надто в останні роки свого буремного життя. Найчастіше його обраниці не могли оцінити ані поетичного, ані художнього генію великого митця.
Саме з цими сторінками біографії Т.Г. Шевченка познайомилися учні 8 ПМ класу на літературно-мистецькій годині «Жінки у житті Т.Г.Шевченка» в рамках Шевченківських днів в Україні.
Митець завжди захоплювався красою жінки, уболівав за її долю, мріяв бачити щасливою. Про це свідчать його картини та портрети жінок, з якими звела доля поета-художника, і які були представлені в презентації до заходу Він не просто копіював людське обличчя, а намагався проникнути у внутрішній світ людини, дати їй глибоку психологічну характеристику Кожну історію кохання , про яку розповідала бібліотекар Томко О.В., учні доповнили віршами ,присвяченими Тарасом Шевченком коханим жінкам.
«Оксана Коваленко, Варвара Репніна, Ганна Закревська, Феодосія Кошиця, Агата Ускова, Катя Піунова, Марія Максимович, Лукерія Полторак–вісім прекрасних троянд було у житті Шевченка, та, на жаль, вони всі зів’яли, так і не подарувавши поетові великого щастя» – на завершення сказала своїм вихованцям класний керівник Хрипта А.М.
З бібліотекарем Лавор Г.М. юні читачі переглянули книжкову виставку «Нетлінне слово Кобзаря», куди увійшли найновіші книги з бібліотеки НВК по творчості поета . Особливу увагу бібліотекар звернула на 12-ти томне «Повне зібрання творів Т.Г.Шевченка», де у 7 томі зібрана мистецька спадщина : живопис і графіка талановитого художника, про яку йшлось на заході. А також презентувала різні видання «Кобзаря» – англійською та польськими мовами , «Волинський Кобзар» , «Чигиринський Кобзар», факсимільне відтворення третього (1910р.) найповнішого і першого наукового «Кобзаря» за ред. В. Доманицького, «Кобзар. Вперше зі щоденником автора» та так звану знамениту «захалявну книжечку» Т.Г. Шевченка.
Представлені книги чекають шанувальників Кобзаревого слова у бібліотеці ліцею , а також протягом тижня можна переглянути виставку малюнків «Кобзарева творчість очима дітей».
Бібліотека НВК