День гідності і свободи
Ми довго йшлидо мети,
До коханої волі,
Ступали вперед
Крізь тяжку гіркоту невдач,
Жадали знайти ту весну,
Що цвіла би для долі,
А сталось не так,
І, на жаль,
Не спинивсь давній плач…
Питаю в душі
І також запитаю у серця:
Чому ми не ті
І чому Україна не та?!?
Обирай Свободу рідному народу!
Обирай Свободу і добро ідей!
Обирай Свободу Заходу і Сходу,
Обирай Свободу для усіх людей!
Вони загинули – герої, яких народила революція Майдану. Чим булла революція для кожного з нас? Для когось прогулянкою, для когось війною. Але вперш учергу Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності.
“Цереволюціягідності”, якось сказав зісцени Майдану Олег Тягнибок.
Гідність за визначенням, – це поняття моральної свідомості, яка виражає уявлення про цінність усякої людини, як моральної особистості, а також категорія етики, яка означає особливе моральне ставлення людини до самої себе, і ставлення до неї з боку суспільства, у якому визнається цінність особистості.
Президент України Петро Порошенко підписав укази про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності і свободи, 22 січня – Дня Соборності України. Про це в четвер, 13 листопада, повідомляє прес-служба глави держави.
«З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної поваги патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, постановляю: встановити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада», – йдеться в указі президента №872 від 13 листопада.
«Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Мені, як Президенту України, залишається лише документально засвідчити це і підписати Указ про День гідності та свободи, який українці відтепер і навіки будуть відзначати 21 листопада», – зазначив глава держави.
Отож, на передодні свята і у нас в ліцеї відбулося ряд заходів, які підготувала кафедра суспільно-гуманітарних дисциплін. Так було розповсюджено буклети серед учнів ліцею «21 листопада – День Гідності та Свободи»; разом із працівниками бібліотеки оформлено виставку літератури приурочену цим подіям; фотоматеріали, символи та елементи Помаранчевої та революції Гідності мали змогу бачити учні ліцею в холі закладу; класні керівники провели години спілкування та виховні години до приуроченої дати, а учні 5СГ класу таку годину спілкування провели біля пам’ятника Небесної Сотні у сквері, що на розі вулиць Макарівської та Артеменка.
Революція 2013-2014 років, на моє переконання, це не протистояння Заходу й Сходу, не протистояння України й РФ – це протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто не тільки не має її, а й взагалі не розуміє, що це означає.
Тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне, не зважаючи на страх. Страх померти.
Україна заплатила і продовжує платити надзвичайно високу ціну за те, щоб Гідність була першою із чеснот українців, нашої політичної еліти .
Я пишаюсь тобою, мій рідний народе,
Бо за ради Вкраїни, за гідність й свободу…