Починаючи від 1998 року у четверту суботу листопада в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів
Починаючи від 1998 року у четверту суботу листопада в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів. Ця дата була запроваджена Указом Президента України.
2006 року Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.
Геноцид – це цілеспрямовані дії проти Українського народу, вчинені комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську націю. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України. Голодомор спричинив загибель близько 4,5 мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні так і закордоном. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії.
Запроваджені карантинні заходи вносять обмеження у проведення масових заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам’яті жертв Голодомору.
Ліцеїсти закладу спільно із кафедрою суспільних дисциплін долучилися до відзначення 87 роковин закатованих голодом: це виставка учнівських маюнків «Ми пам’ятаємо…», виховна година – реквієм: «Пам’ять серця», класні години «Збережи пам’ять. Збережи правду.»
Наше завдання зберегти і передати цю пам’ять наступним поколінням, зберегти історію живою.
Кожен в Україні може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор,а саме: запалити свічку у вікні своєї домівки чи біля пам’ятного хреста. День пам’яті жертв голодоморів стане і додатковою можливістю приділити увагу та надати підтримку тим, хто сьогодні потребує нашого піклування.
Ми закликаємо долучитися до акції “Запали Свічку пам’яті”: 28 листопада, о 16:00 засвітіть свічку і залиште її на підвіконні в пам’ять про мільйони замучених голодом українців.