Україна – це територія гідності і свободи.
Такими нас зробила не одна, а дві революції – Майдан 2004-го року і Революція 2013-го року. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці демонстрували свою європейськість, гідність та прагнення до свободи.
Боротьба українських громадян за свої права, яка одержала назву “Євромайдан”, а згодом Революція Гідності, була наймасштабнішою подією в новітній історії України і логічним продовженням обстоювання прав людини та громадянина,яка згодом перетворилася на проєкт повного оновлення державної системи .Після жорстокого побиття молоді спецпідрозділами силовиків на головній площі Києва – майдані Незалежності, протестний рух перетворився на тривалу кампанію громадянської непокори владному режиму, корупції та порушенням прав людини.
Тактично Євромайдан домігся втечі президента-диктатора, відставки уряду. Після виборів Україна обрала європейський вектор розвитку – стала асоційованим членом ЄС, громадяни отримали право безвізового в’їзду в Євросоюз, внаслідок Зони вільної торгівлі з ЄС товарообіг із країнами Європи стало зростає.
Стратегічно – країна повернулася спиною до свого минулого, “тюрми народів”, як називали по-народному Радянський Союз, і стала лицем до цивілізованих держав.
Майдан став епіцентром кардинальних змін у країні. А зважаючи на географічне розташування та зовнішні політичні процеси, можливо, й у регіоні. Майдан запустив процес не лише трансформації політичної сцени, а й соціальних і культурних перетворень. Революція Гідності стала трансформаційним, героїчним і драматичним феноменом для України. Український народ довів свою відданість свободі, свою гідність, заплативши однак за такі цінності найвищу ціну – життям. 107 учасників акції протесту, Героїв України, названих Небесною Сотнею.
Революція Гідності відкрила вікно можливостей для якнайважливіших змін в Україні – процесу декомунізації, розвитку громадянського суспільства, що потужно заявило про себе на Майдані у вигляді численних громадських ініціатив і волонтерського руху на розбудову війська і захист держави, подальших процесів трансформації посттоталітарного суспільства в демократичне.