ЗВІТ директора Дубровицького навчально-виховного комплексу «Ліцей-школа» КУШНІРА ВОЛОДИМИРА ВОЛОДИМИРОВИЧА про роботу впродовж І семестру 2016/2017 навчального року.
Впродовж І семестру 2016/2017 навчального року робота закладу була спрямована на виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових документів, а також рішення серпневої педагогічної ради. Вжито заходів щодо забезпечення функціонування ліцею, його подальшого розвитку, створення умов для розвитку обдарованих дітей, доступу до якісної освіти.
Інтеграція України до світового та європейського освітнього простору передбачає необхідність перегляду підходів до навчання та виховання дітей, аналізу чинників, що гальмують підвищення якості, права на рівний доступ до освіти, формування життєспроможності особистості. Пріоритетними у закладі є особистісно орієнтований, компетентнісний підходи, які покликані підготувати особистість, спроможну бути активною, здатною осмислено зберігати, самостійно відтворювати власну життєдіяльність, досягти життєвого успіху.
Першочерговим завданням ліцею є задоволення потреб населення території обслуговування, їх національно-культурних, національно-освітніх прав і запитів. Ці потреби задовольняються сформованою мережею.
На початок навчального року в закладі навчалось 553 учнів, на кінець І семестру – 547. Було укомплектовано 24 класи з середньою наповнюваністю 23 учні. Впродовж І семестру одна учениця навчалася за індивідуальною формою навчання.
538 дітей забезпечено одноразовим гарячим харчуванням на суму 27,64грн. (1-4 кл), 34,35 грн (5-8 кл), 37,83 грн. (9-11 кл) відповідно до Порядку надання окремих пільг і компенсацій дітям, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, права на безкоштовне харчування. Громадською комісією по контролю за організацією харчування учнів здійснювався контроль, пропозицій щодо якості харчування від батьків не надходило.
Організовано роботу 8 груп продовженого дня, у яких займалося 240 дітей, які були забезпечені полуденком, згідно рішення про поділ на дві частини харчування для даної категорії дітей.
Про закладі функціонує приліцейський інтернат у якому проживає на даний час 60 дітей, які забезпечені необхідним інвентарем.
Забезпечення підручниками 1-4 класи – 75%; 5-9 кл-60%; 10-11 кл.-90%
У навчальному закладі знаходяться на обліку 247 дітей пільгового контингенту.
№п/п | Категорія | Кількість дітей |
1 | Сироти | 0 |
2 | Напівсироти | 14 |
3 | Інваліди | 13 |
4 | Багатодітні сім’ї | 121 |
5 | Малозабезпечені сім’ї | 5 |
6 | Неблагополучні сім’ї | – |
7 | Неповні сім’ї (розлучені ) | 68 |
8 | Неповні сім’ї (одиночки ) | 20 |
9 | Діти, схильні до правопорушень | 4 |
10 | Працевлаштування сиріт | – |
11 | Діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків | – |
12 | Диспансерний облік „Д” | |
13 | Кількість батьків за кордоном (ближнє зарубіжжя) | Інформація відсутня |
14 | Кількість у них дітей | – |
15 | Кількість сімей за кордоном (дальнє зарубіжжя) | Інформація відсутня |
16 | Кількість у них дітей | – |
17 | Діти, батьки яких несуть службу в АТО | 21 |
18 | Діти з сімей вимушених переселенців | 1 |
Заклад працює за двома напрямами: природничо-математичним та суспільно-гуманітарним, які включають такі профілі: фізико – математичний, хіміко-біологічний, іноземної філології, правовий.
У школі розвитку надаються додаткові можливості вивчення іноземної мови(поглиблене вивчення з першого класу у 1-4(А)), логіки у 1-4(М), хореографії, інформатики, заняття в художній студії.
Учні 5-8 класів навчаються за новими Державними стандартами базової загальної середньої освіти, мають додаткові години для вивчення: СГ-клас – іноземної мови, другої іноземної мови, історії, інформатики;
ПМ – клас – математики, фізики, інформатики. Третій урок фізичної культури у 5-6 класах замінено уроком хореографії.
Навчальний процес у 8-9 класах направлений на організацію допрофільної підготовки, поглиблене вивчення окремих предметів. ФМ класи – поглиблене вивчення математики, додаткові години на вивчення фізики, інформатики, креслення. БХ класи – поглиблене вивчення біології та хімії. СГ клас – додаткові години на вивчення іноземних мов, історії
Старша школа – багатопрофільний ліцей – етап реалізації профільного навчання у фізико- математичних, хіміко-біологічних, правових та іноземної філології класах. Години технологій у 10-11 класах використовуються для вивчення інформаційних технологій (веб-дизайн, комп’ютерне моделювання, комп’ютерна графіка).
Впродовж І семестру було виділенно 113,5 годин для роботи з обдарованими дітьми, з них 95,5 годин фінансувалося з районного бюджету (20 тис. грн. на місяць). На ІІ семестр оптимізовано кількість годин для роботи з обдарованими дітьми, що становить 72,5 годин, з них 54,5 з місцевого бюджету(20 тис. грн. на місяць).
По завершенню І семестру 2016-2017 навчального року підведені підсумки навчальної діяльності:
із 451 учня 3-11 класів – 56 мають високий рівень знань;
30 – високий рівень знань і одну або дві „8” або „9”;
171 – високий та достатній рівень знань, без відмінників
Отже, 231 учень навчається на високому та достатньому рівнях, що становить 51 % якісної успішності по закладу (3-4 класи – 78,6%, 5-7 класи – 52,3 %, 8-9 класи – 34,4%, 10 класи – 45,2 %, 11 класи – 37%).
Якісна успішність кожного класу становить:
3-А – 66,7 %
3-М – 65,2%
4-А – 72%
4-М – 92%
5-СГ – 65 %,
5-ПМ – 67 %,
6-СГ – 52 %,
6-ПМ – 41 %,
7-СГ – 75 %,
7-ПМ – 55 %,
8-СГ – 31%,
8-ПМ – 33%,
9-СГ – 35 %,
9-ПМ – 30 %,
ФМ-1 –53 %,
БХ-1 – 45,5 %,
ПІФ-1 – 22,7 %,
ФМ-2 – 61,5 %,
БХ-2 – 42 %,
ПІФ-2 – 30,8 %,
Маємо 6 претендентів на нагородження медалями:
Золота – Скаржинець Дмитро (ФМ-2); Коваль Дмитро, Мунько Валентина (БХ-2); Кушнір Ліна, Лясковець Ольга (ПІФ-2).
Срібна – Юрочко Василина (БХ-2).
ПЕДАГОГИ
У 2016/2017 н. р. педагогічний колектив працює над методичною проблемою «Застосування технологічної компетентності у педагогічній діяльності з метою розвитку конкурентоспроможної особистості учня». А саме над її ІІ етапом «Адаптаційно-корекційним», який триватиме протягом 2016-2017 та 2017-2018 навчальних років спрямували свою роботу 8 предметних кафедр. Загалом всього 76 педагогічних працівників,
З них:
Бакалаврів – 6
Молодших спеціалістів – 1
Спеціалістів – 25
Спеціалістів ІІ категорії – 12
Спеціалістів І категорії – 9
Спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії – 42
Старших учителів – 15
Учителів – методистів – 18
Відмінників освіти України – 4
Нагороджено нагрудним знаком Василь Сухомлинський – 1
Кандидатів педагогічних наук – 1
Аналіз роботи вчителів показав, що значно підвищився науково-теоретичний та методичний рівень викладання навчальних предметів, посилилася увага до особистісно орієнтованого та розвивального навчання, до пошуку найефективніших форм та методів навчання, самоосвіти.
У закладі створені необхідні умови для підвищення теоретичного професійного рівня вчителів для стимулювання їх творчого професійного росту.
ОБДАРОВАНІ ДІТИ
Олімпіади
Реалізовуючи завдання пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованих дітей, у період з 24 жовтня по 04 листопада у нашому закладі було проведено І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін: української мови і літератури (7-11 кл.), англійської мови (8-11 кл.), німецької мови (8-11 кл.), історії (8-11 кл.), математики (6-11 кл.), біології (8-11 кл.), географії (8-11 кл.), астрономії (10-11 кл.), фізики (7-11 кл.), хімії (8-11 кл.), екології (10-11 кл.), інформатики (8-11 кл.), в яких взяли участь 398 (у минулому році – 492) учнів із 6-11 класів, з них призерами стали 117 учасників (31%). Співвідношення призових місць у розрізі класів показує, що найвищий якісний показник має 9-ПМ клас (із загальної кількості призових місць (117) 14 учнів отримали перемогу. Далі в розрізі по класах за кількістю призових місць:
6-ПМ – 3; 6-СГ – 0; 7-ПМ – 7; 7-СГ – 5; 8-СГ – 13; 8-ПМ – 11; 9-ПМ – 14; 9-СГ- 9; ФМ-1- 9; БХ-1 – 8; ПІФ – 1 – 8; ФМ-2 – 12; БХ-2 – 14; ПІФ-2 – 7.
Стабільні знання показали учні 8-ПМ, ФМ-2, БХ-2 класів, які мають 11 -12-14 відповідно призерів із навчальних предметів.
Високі знання показали учні, які навчаються у профільних класах та у класах з поглибленим вивченням предметів. Із 17 учнів індивідуальних занять для обдарованих дітей взяли участь в олімпіадах 17 (100%), з них 16 (94%) стали призерами.
Найбільше число учасників олімпіад з математики (72). Зацікавлені учні у вивченні екології (45), фізики (40), історії (31) і біології (34). Найменшу кількість учасників нарахували олімпіади з економіки (9) та астрономії (7).
У ІІ (районному) етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін взяли участь 81 учень нашого закладу. Всього призових місць: 61, з них перших місць – 19, других –21, третіх – 21.
Перше місце:
№з/п | Прізвище, ім’я учня | Клас | Предмет | Учитель |
1. | Лепуга Анастасія | 11 | Нім.мова | Сокол М.Ф. |
2. | Клюйко Марина | 10 | Екологія | Пінчук Н.М. |
3. | Юрочко Василина | 11 | Екологія | Пінчук Н.М. |
4. | Скаржинець Дмитро | 11 | Англ.мова | Семенюк Т.О. |
5. | Петровець Іван | 7 | Інформатика | Паламарчук Ю.С. |
6. | Пришко Сергій | 9 | Інформатика | Паламарчук Ю.С. |
7. | Торчило Дмитро | 10 | Інформатика | Паламарчук Ю.С. |
8. | Скаржинець Дмитро | 11 | Інформатика | Паламарчук Ю.С. |
9. | Пришко Сергій | 9 | Інформ. технол. | Паламарчук Ю.С. |
10. | Потер Святослав | 10 | Інформ. технол. | Паламарчук Ю.С. |
11. | Скаржинець Дмитро | 11 | Інформ. технол. | Паламарчук Ю.С. |
12. | Галушко Іванна | 9 | Трудове навч. | Шиш Н.А. |
13. | Щур Юрій | 11 | Фізика | Гогоц Б.Й. |
14. | Пінчук Іван | 9 | Біологія | Жакун Л.М. |
15. | Лясковець Анна | 10 | Біологія | Жакун Л.М. |
16. | Климчук Софія | 8 | Хімія | Ремезюк Т.В. |
17. | Лясковець Анна | 10 | Хімія | Ремезюк Т.В. |
18. | Мунько Валентина | 11 | Хімія | Ремезюк Т.В. |
19. | Петровець Іван | 7 | Хімія | Ремезюк Т.В. |
Друге місце
№з/п | Прізвище, ім’я учня | Клас | Предмет | Учитель |
1. | Колода Яна | 8 | Укр.мова і літ. | Паламарчук С.В. |
2. | Мисько Віталій | 9 | Укр.мова і літ. | Голубовська М.І. |
3. | Скаржинець Дмитро | 11 | Укр.мова і літ. | Матвійчук Т.Я. |
4. | Котяш Андрій | 9 | Англ.мова | Хрипта А.М. |
5. | Тенюка Олена | 11 | Англ.мова | Семенюк Т.О. |
6. | Сірко Станіслав | 10 | Нім. мова | Дулінець О. М. |
7. | Колода Яна | 8 | Історія | Клюйко Ж.О. |
8. | Рока Ірина | 7 | Математика | Чудінович Л.О. |
9. | Берестень Ілона | 9 | Математика | Котяш В.Ф. |
10. | Рожко Олександр | 10 | Математика | Островець І.М. |
11. | Юрочко Василина | 11 | Біологія | Пікнер О.Г. |
12. | Колода Яна | 8 | Географія | Батан О.Г. |
13. | Рока Ірина | 7 | Фізика | Батан І.М. |
14. | Рожко Олександр | 10 | Фізика | Гогоц Б.Й. |
15. | Берестень Ілона | 9 | Хімія | Ремезюк Т.В. |
16. | Полюхович Валерія | 11 | Хімія | Ремезюк Т.В. |
17. | Лось Марко | 9 | Інформатика | Паламарчук Ю.С. |
18. | Стельмах Роман | 10 | Інформатика | Паламарчук Ю.С. |
19. | Щур Юрій | 11 | Інформатика | Паламарчук Ю.С. |
20. | Краєвський Олександр | 10 | Інформ. технол. | Паламарчук Ю.С. |
21. | Веленець Євгеній | 11 | Інформ. технол. | Паламарчук Ю.С. |
Третє місце
№з/п | Прізвище, ім’я учня | Клас | Предмет | Учитель |
1. | Друзь Аліна | 7 | Укр. мова та літ. | Мартинчик Н.О. |
2. | Климчук Софія | 8 | Укр. мова та літ. | Мартинчик Н.О. |
3. | Лясковець Анна | 10 | Укр. мова та літ. | Легка І.І. |
4. | Мисько Віталій | 9 | Нім.мова | Дулінець О.М. |
5. | Радько Діана | 8 | Нім.мова | Дулінець О.М. |
6. | Марушко Юлія | 11 | Правознавство | Кедрук В.П. |
7. | Семенчук Костянтин | 9 | Хімія | Ремезюк Т.В. |
8. | Клюйко Марина | 10 | Хімія | Ремезюк Т.В. |
9. | Юрочко Василина | 11 | Хімія | Ремезюк Т.В. |
10. | Череповська Юлія | 10 | Історія | Кедрук В.П. |
11. | Мунько Валентина | 11 | Біологія | Пікнер О.Г. |
12. | Довженко Павло | 11 | Економіка | Кедрук В.П. |
13. | Щур Юрій | 11 | Математика | Островець І.М. |
14. | Твердун Оксана | 6 | Математика | Чудінович Л.О. |
15. | Буткевич Анна | 10 | Астрономія | Місяйло Л.В. |
16. | Потер Олександр | 11 | Астрономія | Місяйло Л.В. |
17. | Скаржинець Владислава | 7 | Фізика | Місяйло Л.В. |
18. | Янковський Максим | 10 | Екологія | Пінчук Н.М. |
19. | Захарчук Ігор | 11 | Екологія | Пінчук Н.М. |
20. | Мартинчик Андрій | 8 | Інформатика | Паламарчук Ю.С. |
21. | Легкий Ярослав | 9 | Трудове навч. | Васінський О.О. |
Найвища результативність участі в ІІ етапі Веукраїнських олімпіад з хімії: 9 призових місць – з хімії (Ремезюк Т.В.) та інформатики: 8 призових місць (Паламарчук Ю.С.)
6 призових місць – з української мови та літератури (Мартинчик Н.О., Паламарчук С.В., Голубовська М.І., Легка І.І., Матвійчук Т.Я.)
5 призових місць – з математики (Чудінович Л.О., Котяш В.Ф., Островець І.М.); біології (Пікнер О.Г., Жакун Л.М.); з інформаційних технологій (Паламарчук Ю.С.)
4 призових місця – – з німецької мови (Сокол М.Ф., Дулінець О.М.); фізики (Гогоц Б.Й., Місяйло Л.В., Батан І.М.); екології (Пінчук Н.М.)
3 призових місця – з англійської мови (Хрипта А.М., Семенюк Т.О.);
2 призових місця – з історії (Кедрук В.П., Клюйко Ж.О.); астрономії (Місяйло Л.В.); трудового навчання (Васінський О.О., Шиш Н.А.)
1 призове місце – з географії (Батан О.Г.), правознавства (Кедрук В.П.), економіки (Кедрук В.П.)
Інтелектуальні конкурси
У ІІ (районному) етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.Т.Г.Шевченка наші учні завоювали 3 призові місця:
Давидюк Анастасія (6-ПМ) – І місце, Матвійчук Т.Я.
Лясковець Анна (БХ-1) – ІІІ місце, Легка І.І.;
Скаржинець Дмитро (ФМ-2) – І місце, Матвійчук Т.Я.
У ІІ (районному) етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика – 2 призових місця:
Карпович Дарина (5-ПМ) – ІІІ місце, Романушко Л.Б.
Давидюк Анастасія (6-ПМ) – І місце, Матвійчук Т.Я.
Підсумки ІІІ (обласного) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.Т.Г.Шевченка:
Давидюк Анастасія (6-ПМ) – ІІІ місце, Матвійчук Т.Я.
Результати ІІІ (обласного) етапуМіжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика:
Давидюк Анастасія (6-ПМ) – ІІ місце, Матвійчук Т.Я.
Стали переможцями Всеукраїнського рівня учні Клюйко Анна
(БХ-2), Яцута Володимир (ПІФ-2), Буткевич Валентин (ФМ-1), керівник Берестень С.В., у конкурсі фото-, відео робіт «Україна та НАТО: сучасний погляд української молоді».
Стали учасниками обласного етапу у конкурсах «Перло многоцінне» – Кушнір Ліна (ПІФ-2), вч. Білотіл Г.І., та «Я-журналіст» – Кушнір Ліна (ПІФ-2), Чирук Аліна (ПІФ-1), вч. Білотіл Г.І.
Турніри
У вересні – жовтні відбулися інтелектуальні турніри серед юних географів, біологів, правознавців та хіміків. Під час інтелектуальних боїв учасники команди продемонстрували ґрунтовні знання з навчальних дисциплін, ерудицію та наполегливість у боротьбі. За результатами гри отримали ІІ місце команди юних біологів, керівники Пікнер О.Г. та Жакун Л.М. та хіміків, керівник Ремезюк Т.В.
Всеукраїнський турнір юних біологів:
Склад команди:
Довженко Павло (БХ-2), Кліценко Іванна (БХ-1), Полюхович Валерія (БХ-2), Юрочко Василина (БХ-2), Янковський Максим (БХ-1).
Керівники: Жакун Любов Михайлівна та Пікнер Олександр Георгійович
Всеукраїнський турнір юних хіміків:
Склад команди:
Клюйко Анна (БХ-2), Клюйко Марина (БХ-2), Кліценко Іванна (БХ-1), Лясковець Анна (БХ-1), Юрочко Василина (БХ-2).
Керівник: Ремезюк Таміла Валеріївна.
Стала учасником І (заочного) етапу команда «Ендеміки», керівники: Жакун Л.М. та Батан І.М. у турнірі юних натуралістів
Конкурси екологічного спрямування
Упродовж І семестру учні нашого закладу взяли участь у ряді конкурсів екологічного спрямування
Переможці районного етапу та учасники обласного етапу:
Всеукраїнський конкурс «Мій рідний край – моя земля»
Напрямок «Практична і природоохоронна робота»
Учасник: Гавей Юлія, БХ-2
Учитель: Пінчук Наталія Миколаївна
Всеукраїнський конкурс «Мій рідний край – моя земля»
Напрямок «Експериментальна робота з біології»
Учасник: Пінчук Іван, 9-ПМ
Учитель: Пінчук Наталія Миколаївна
Переможці обласного етапу
Всеукраїнська трудова акція «Плекаємо сад» – І місце
Учасник: Кондрашина Наталія, БХ-1
Учитель: Жакун Любов Михайлівна
Всеукраїнська трудова акція «Ліси для нащадків» – І місце
Учасник: Холод Карина, БХ-1
Учитель: Пінчук Наталія Миколаївна
Всеукраїнський конкурс «Мій рідний край – моя земля»
Напрямок «Практична і природоохоронна робота» – І місце
Учасник: Пінчук Сергій, 9-ПМ
Учитель: Пінчук Наталія Миколаївна
Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи» – І місце
Учасник: Юрочко Василина, БХ-2
Учитель: Пінчук Наталія Миколаївна
МАН
У районному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН взяли участь 12 учнів у 15 наукових секціях. Наукові дослідження пройшли етап заочного оцінювання з наступним рецензуванням, а учасники – випробування з базових дисциплін та захисту. Найвищу кількість балів набрали 9 наших ліцеїстів, які і стали переможцями в 11 секціях:
І місце
Кліценко Іванна (БХ-1), секція «Медицина», учитель Жакун Л.М.;
Юрочко Василина (БХ-2), секція «Охорона довкілля та раціональне природокористування», учитель Пінчук Н.М. та секція «Хімія», учитель Ремезюк Т.В.
Тенюка Олена (ПІФ-2), секція «Англійська мова», учитель Семенюк Т.О.;
Лепуга Анастасія (ПІФ-2), секція «Німецька мова», Сокол М.Ф.;
Позняк Діана (ПІФ-2), секція «Соціологія», учитель Твердюк Т.Б.;
Мельничук Ірина (ФМ-1), секція «Математичне моделювання», учитель Котяш В.Ф.;
Рожко Олександр (ФМ-1), секція «Прикладна математика», учитель Островець І.М. та секція «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження», учитель Батан О.Г.
Буткевич Анна (ФМ-1), секція «Математика», учитель Островець І.М.;
Сірко Станіслав (БХ-1), секція «Зарубіжна література», учитель Романушко Л.Б.;
ІІ місце
Бойко Анна (БХ-1), секція «Етнологія», учитель Боковець В.М.;
ІІІ місце
Пупенко Тетяна (ПІФ-1), секція «Історичне краєзнавство», учитель Боковець В.М.
Формуючи позитивний імідж Дубровицького НВК в роботі з обдарованими дітьми, педагоги взяли участь в обласній регіональній науково-практичній інтернет-конференції з теми «Науково-методичні засади підготовки педагогічних та керівних кадрів до роботи з обдарованими учнями в умовах випереджувальної післядипломної освіти»:
Білотіл Г.І. з теми «Участь у МАН – перша сходинка на шляху успішної самореалізації особистості»; Островець І.М. з теми «Інноваційна діяльність учителя як простимул інтелектуального розвитку учнів».
ВИХОВНА РОБОТА
Заклад бере участь в дослідно-експериментальній роботі регіонального рівня з теми «Комплексне дослідження системи виховання в українській школі з урахуванням розвитку європейського освітнього простору».
При організації виховної роботи ми керувалися пріоритетними напрямками:
- запровадження інноваційних технологій , форм і методів виховання;
- використання оптимальних методів і форм виховання;
- здійснення моніторингу виховної роботи;
- пропаганда здорового способу життя шляхом активізації роботи з сім’єю, громадськими організаціями, учнівським самоврядуванням Мерією;
- виховання активної життєвої позиції, високих моральних якостей шляхом знання законів загальнолюдської та християнської моралі;
- виховання поваги до праці, як основної умови людського існування, поваги до людей праці;
- формування ціннісного ставлення особистості до себе та формування здорового способу життя.
Робота педагогічного колективу закладу, спрямована на досягнення поставленої мети, будувалася на основі діагностики, корекції діяльності, на доборі найбільш діючих форм виховної роботи. Велику частину педагогічного впливу на дитину здійснювали шляхом профілактичної роботи: залучення учнів у гуртки, секції; виховання пізнавальних інтересів через профільне навчання, позакласні заходи; організація дозвілля дітей через їх участь у виховних програмах, у колективних творчих справах (КТС).
За період з вересня по грудень 2016 року організовано та проведено 29 загальноліцейських заходів. Ліцести були учасниками 3-ьох заходів організованих міською радою.
Взяли участь у 8-ми районних заходах в яких вибороли 10 призових місць та 2 призових місця обласного рівня:
- ІІІ місце в районному конкурсі патріотичної пісні «Поліська Січ» (Драган Божена 5-ПМ клас, вчитель Лавор О.В.);
- І місце район та І місце область – конкурс дитячого малюнка «Енергозбереження очима дітей» (Романушко Олексій 7-СГ клас, вчитель Гузич І.М.);
- ІІ місце в обласному конкурсі дитячого малюнка «Україна без корупції» (Клюйко Софія 7-ПМ клас, вчитель Романушко Л.Б.);
- ІІ місце в районній виставці-конкурсі з оригамі «Паперовий світ» (Твердун Оксана 6-Пм клас, вчитель Шиш Н.А.);
- ІІ місце районного етапу обласного конкурсу з тканепластики «Оксамитовий рай» (Твердун Оксана 6-ПМ клас, вчитель Шиш Н.А.);
- ІІІ місце в районному етапі обласного етно-фестивалю «Вифлеємська зірка» (драматичний гурток «Натхнення», керівник Голубовська М.І.);
- п’ять І-ших місць в районному конкурсі «Новорічна композиція» та Український сувенір» (Чирук Аліна група ПІФ-1, Позняк Наталія група ПІФ-1, Драка Назарій 5-ПМ клас – вчитель Гузич І.М.; Кушнір Ліна група ПІФ-2 – вчитель Романушко Л.Б.).
Учнівським самоврядуванням Мерією успішно організовано та проведено благодійні акції «Не будь байдужим» – надання гуманітарної допомоги воїнам АТО (1-11 класи, вересень); ярмарок-продаж власних виробів та страв української кухні (1-11 класи, жовтень); благодійна акція «Не будь байдужим» – привітання дітей Луганщини з Днем Святого Миколая (1-11 клас, грудень) та зреалізовано проект «Солдати України – творці новітньої історії держави».
Виховна робота, що проводиться в позаурочний час, доповнює і поглиблює виховання, яке здійснюється у процесі навчання. В закладі діє розширена мережа гуртків за інтересами в яких задіяно близько 60% учнів 1-11 класів. Керівники гуртків – це творчі, креативні, віддані своїй справі вчителі. Вихованці гуртків та спортивних секцій є постійними учасниками всіх загальноліцейських, міських, районних, обласних та Всеукраїнських конкурсів.
Фінансово-господарська діяльність
- замінено систему освітлення у спортивних залах – 21 тис. грн.
- замінено світильники у актовій залі та коридорі на першому поверсі – 12 тис. грн.
- замінено 11дверних блоків – 25 тис.грн
- влаштовано плитку на першому поверсі площею 450 м2 – 86 тис. грн.
- проведено ремонт кабінету математики – 10 тис. грн.
- проведено ремонт кабінету інформатики – 30 тис. грн.
- замінено лінолеум в кабінеті історії – 8 тис. грн.
- проведено ремонт хореографічного кабінету – 21 тис.грн.
- замінено каналізаційну систему – 40 тис.грн.
- влаштовано огорожу та в’їздні ворота – 18 тис.грн.
- виготовлено каркас на гараж для шкільного автобуса – 23 тис. грн.
- фарба для стін і підлоги 18 тис.грн.
- встановлено 73 вікна 632 тис. грн.
- отримано комп’ютерний клас 10+1.
- влаштовано сушки для рук по санвузлах 10 тис. грн..
- для зміцнення матеріально-технічної бази придбано звукопідсилюючу апаратуру – 40 тис. грн., встановлено чотири рідкокристалічних телевізори вартістю 23 тис. грн., фотопринтер 6 тис. грн., жалюзі 8 тис. грн., танцювальні костюми 12 тис.грн, м’ячі для занять фізичною культурою і спортом 17 тис.грн., нагородження дітей за участь у фестивалях, конкурсах, спортивних змаганнях 42 тис. грн
Загальна сума залучених коштів складає близько 1 млн. 200 тис.грн